jonnyanchovie31 has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doom

Doom

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
Edit this entry  
12
Laid in America

Laid in America

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Edit this entry  
22
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
07
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where the Money Is

Where the Money Is

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry