• Frances Ha

    ★★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★

  • Total Recall

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Red Tails

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • Warrior

    ★★★★★

  • Drive

  • Bridesmaids

    ★★★★★

  • Mortal Kombat: Legacy

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Predators

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

  • Legion

  • Avatar

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★★★★

  • Pandorum

    ★★★★★

  • Brüno

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Star Trek

    ★★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

  • The Spirit

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Pineapple Express

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Outpost

  • National Treasure: Book of Secrets

    ★★★★★

  • Sunshine

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • 300

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Inside Man

    ★★★★★

  • Memoirs of a Geisha

    ★★★★★

  • Just Friends

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Doom

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Starship Troopers 2: Hero of the Federation

    ★★★★

  • Paycheck

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Love Actually

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Die Another Day

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • The Scorpion King

  • Narc

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Pootie Tang

  • Swordfish

    ★★★★★

  • Thirteen Days

    ★★★★★

  • Vertical Limit

    ★★★★★

  • Where the Money Is

    ★★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★★★

  • The World Is Not Enough

    ★★★★★

  • The Ninth Gate

    ★★★★★

  • Pi

    ★★★★★

  • Tomorrow Never Dies

    ★★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Star Trek: First Contact

    ★★★★★

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★★

  • The American President

    ★★★★★

  • GoldenEye

    ★★★★★