Jon has logged 40 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry