• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Long Gone Summer

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★½

  • TFW NO GF

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

    ★★★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • I'm Gonna Make You Love Me

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Climate of the Hunter

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • VFW

    ★★

  • The Beach House

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • The Platform

    ★½

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • 1BR

    ★★