Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Blinders

Blinders

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Arbors

The Arbors

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
First Date

First Date

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Blue Orchid

The Blue Orchid

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bleed with Me

Bleed with Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Sexton and the Spade

The Sexton and the Spade

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Time Of Moulting

Time Of Moulting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★
Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Heart Like a Wheel

Heart Like a Wheel

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tread

Tread

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry