Jon has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★½
Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★
Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Gone Summer

Long Gone Summer

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry