• The Platform

    ★½

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • 1BR

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Point Blank

    ★½

  • Shangri-La

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Yesterday

    ★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Red, White & Wasted

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★½

  • Mercy Black

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Depraved

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Highwaymen

    ★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Tone-Deaf

    ★★

  • Adopt a Highway

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Darlin'

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Villains

    ★★

  • Leave the Bus Through the Broken Window

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Tread

    ★★½

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Body at Brighton Rock

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★