• Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Sweetheart

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Pahokee

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Fyre

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Sakawa

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Starfish

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Donnybrook

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Outlaw King

  • 22 July

    ★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Mountain

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • The Golem

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★