Sort by

jonsnow3005 has logged 79 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Junction 48

Junction 48

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elle

Elle

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Walking Stories

Walking Stories

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pet

Pet

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
War Machine

War Machine

2017
×
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Edit this entry