• No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • Infinite

    ★½

  • Zebra Girl

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Stowaway

    ★★

  • The Power

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Music

    ½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Retreat

    ★★

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Banishing

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • 2067

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Violation

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Black Water: Abyss

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Postcard Killings

    ★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½