• The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Black Friday

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Last Thanksgiving

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ½

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • La Llorona

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Wishing Apple

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Walk. Ride. Rodeo.

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★