Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City Hunter

City Hunter

1993
×
★½
Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry