Sort by

Jordan has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zama

Zama

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Strada

La Strada

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
½
Edit this entry  
26
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Bastards

Bastards

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry