Jordan has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry