Sort by

Jordan has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lynch: A History

Lynch: A History

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lynch: A History

Lynch: A History

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry