Sort by

Jordan has logged 443 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hospital

Hospital

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12:08 East of Bucharest

12:08 East of Bucharest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry