Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • 2023 Oscar Nominated Shorts: Animation

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★★

  • Honor Society

    ★★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Pokémon: The Arceus Chronicles

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Serpent

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Watership Down

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★★