• Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Castle in the Ground

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Selah and the Spades

    ★★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ant Head

  • Overlord

    ★★½

  • Hold the Dark

  • Widows

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Gotti

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Diamantino

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Love, Gilda

    ★★★

  • Andre the Giant

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Beast

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House