Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Howard

Howard

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Shed

The Shed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Eat Your Skin

I Eat Your Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beach House

The Beach House

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boys: The Sherman Brothers' Story

The Boys: The Sherman Brothers' Story

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★½
Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Z

Z

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Evictors

The Evictors

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Next Stop, Greenwich Village

Next Stop, Greenwich Village

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angel

Angel

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stop!

Stop!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry