• Halloween

    ★★

  • The Predator

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Mountain

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Await Further Instructions

    ★★★½

  • Devolver Digital - Big Fancy Press Conference 2018

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Caterpillarplasty

  • Howard

    ★★½

  • For the Hungry Boy

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Museo

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • The Trial

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Maria by Callas

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

    ★★

  • The Snowman

  • Voyeur

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Opera House

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • Disobedience

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Caniba

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Alien: Covenant - Prologue: Phobos

  • Alien: Covenant - Prologue: Advent

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Devolver Digital - E3 2017 Press Conference