Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • You People

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Marry Me

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • A Parks and Recreation Special

  • Bloodshot

    ★★★

  • Wendy

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Fan Connection

  • Western Stars

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★