• Bo Burnham: Inside

  • Those Who Wish Me Dead

  • Bad Trip

  • Coming 2 America

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Mank

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • French Exit

  • The Trial of the Chicago 7

  • Kiss the Ground

  • Another Round

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • The Man Who Sold His Skin

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Lapsis

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Beastie Boys Story

  • My Octopus Teacher

  • Charm City Kings

  • The Last Shift

  • Tesla

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Possessor

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Black Bear

  • His House

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • I'm No Longer Here

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

  • La Llorona

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

    ★★★½