• Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Class Action Park

    ★★

  • The Swamp

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Women of Troy

    ★★★★½

  • Bloodshot

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

  • McMillion$

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Downhill

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Cheer

    ★★★★½

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • 24/7: Kelly Slater

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ½

  • Last Christmas

    ½

  • Frozen II

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★