Sort by

Jordan has logged 204 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wilson

Wilson

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zappa

Zappa

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Martin

Martin

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★½
Read the review Edit this entry