Sort by

Jordan has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry