• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Monster Hunter

  • Onward

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Greater

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Spare Parts

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★

  • Red Dawn

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★½

  • Rango

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★

  • Clash of the Titans

    ★★★½

  • Killer Bean Forever

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Rocky Balboa

    ★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Master of Disguise

    ½

  • The Mummy

    ★★★

  • Rocky V

    ★★

  • Rip Van Winkle

    ★★★★★

  • Rocky IV

    ★★★★

  • Rocky III

    ★★★½

  • Rocky II

    ★★★½

  • Rocky

    ★★★