Sort by

JordanTorres has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greater

Greater

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rip Van Winkle

Rip Van Winkle

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry