• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Duel

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★½

  • Copshop

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½