Sort by

Jordan has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Liability

The Liability

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry