RSS feed for Jordi
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Lou

Lou

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brothers

Brothers

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deaf Child

Deaf Child

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mountain

Mountain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Girl

Girl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Fences

Fences

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Edit this entry