RSS feed for Jordi

Jordi has logged 14 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Little White Lies

Little White Lies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Edit this entry