RSS feed for Jordi

Jordi has logged 31 entries for adventure films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Edit this entry  
20
300

300

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Tracks

Tracks

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fighting

Fighting

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry