RSS feed for Jordi

Jordi has logged 18 entries for science fiction films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry