• Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Bob's Burgers Movie

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The F**k-It List

    ½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★