Sort by

Jordon has logged 524 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
Read the review Edit this entry  
30
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Nibelungen: Siegfried

Die Nibelungen: Siegfried

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wings: Grandeur in the Sky

Wings: Grandeur in the Sky

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Wings

Wings

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood of the Beasts

Blood of the Beasts

1949
×
Read the review Edit this entry  
22
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Afronauts

Afronauts

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Sweetest Sound

The Sweetest Sound

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cradle of the Gods

Cradle of the Gods

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wizards

Wizards

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Score

High Score

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roy Colt and Winchester Jack

Roy Colt and Winchester Jack

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skull

The Skull

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drain The Sunken Pirate City

Drain The Sunken Pirate City

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Petra: Secrets of the Ancient Builders

Petra: Secrets of the Ancient Builders

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man in Space

Man in Space

1955
×
Read the review Edit this entry  
10
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry