Sort by

Jordon has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skull

The Skull

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drain The Sunken Pirate City

Drain The Sunken Pirate City

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Petra: Secrets of the Ancient Builders

Petra: Secrets of the Ancient Builders

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man in Space

Man in Space

1955
×
Read the review Edit this entry  
10
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pompeii: Secrets of the Dead

Pompeii: Secrets of the Dead

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★
Read the review Edit this entry