• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Vengeance

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • GameStop: Rise of the Players

    ★★

  • Yelling Fire In An Empty Theater

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Watcher

    ★★

  • Fresh

    ★½

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

  • The Rescue

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Inu-oh

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Happening

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★