• Silverton Siege

    ★★½

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • 137 Shots

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Rental

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Green Room

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • World War Z

    ★★

  • The Purge

    ★★½

  • Valentine Road

    ★★½