Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Silverton Siege

Silverton Siege

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Trust No One: The Hunt for the Crypto King

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
21

21

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
137 Shots

137 Shots

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Valentine Road

Valentine Road

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry