• The Northman

    ★★★

  • Canallas

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Rewind and Play

    ★★★★

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The Wasteland

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Un cielo impasible

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • Who’s Stopping Us

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Maixabel

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Out of Sync

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • They Carry Death

    ★★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★½

  • The Odd-Job Men

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Balandrau, infern glaçat

    ★★

  • What Drives Us

    ★★½

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Chaos Walking

  • Below Zero

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • The Europeans

    ★★★

  • Libertad

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Anatomy of a Dandy

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Lost Boys

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Beginning

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Memories of My Father

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Camagroga

    ★★★

  • Josep

    ★★★½

  • La educación sentimental

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hater

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Between Dog and Wolf

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • Adú

    ★★