RSS feed for Jorge Riera

Jorge Riera has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring

Spring

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colegas

Colegas

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Between Two Waters

Between Two Waters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
London Town

London Town

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry