• Lightyear

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • A Jaula

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Together

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Rolê - Stories of Brazilian Protests in Malls

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Nona

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bob Spit - We Do Not Like People

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Curral

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½