Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • What Happened On New Year's Eve

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Biosphere

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Moloch

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • La Abuela (The Grandmother)

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Come from Away

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½