Sort by

Jorge has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Child's Eye

The Child's Eye

2010
×
Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
★★
Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Death Note

Death Note

2017
×
Edit this entry  
29
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
3 A.M. 3D

3 A.M. 3D

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Wither

Wither

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Canal

The Canal

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
XX

XX

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★
Edit this entry  
28
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
Edit this entry  
23
Neverlake

Neverlake

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
GANTZ:O

GANTZ:O

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry