Sort by

Jorge has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Angels Sleep

When Angels Sleep

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Veredas

Veredas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spanish Affair 2

Spanish Affair 2

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Accused

The Accused

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Super Crazy

Super Crazy

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
08
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Soul Thieves

Soul Thieves

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry