Sort by

Jorge has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Screamers

Screamers

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
10
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★½
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Common Wealth

Common Wealth

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Halley

Halley

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Here Comes the Devil

Here Comes the Devil

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Ferpect Crime

The Ferpect Crime

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry