Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
On Probation

On Probation

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hidden

Hidden

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Splice

Splice

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
19
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dying of Laughter

Dying of Laughter

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Game Over

Game Over

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Anatomy

Anatomy

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry