Sort by

Jorge has logged 21 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry