RSS feed for Jorge
  • Lights Out

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Café Society

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • The Night My Mother Killed My Father

    ★★★½

  • Holidays

    ★★★

  • Before I Wake

    ★★½

  • Scare Campaign

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Antibirth

    ★★

  • Under the Shadow

    ★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Spanish Affair 2

    ★★

  • The Big Short

  • Spectre

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Soul Thieves

    ★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Similars

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★★½

  • The Devil's Candy

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Sinister 2

  • Corpse Party

    ★★½

  • The Gift

    ★★★

  • Irrational Man

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Advantageous

    ★★½

  • The Rezort

    ★★

  • We Are Still Here

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★½

  • Jurassic World

  • Circle

  • Sicario

    ★★★★½

  • Office

    ★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Emelie

    ★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★

  • The Age of Adaline

  • Final Girl

    ★★★

  • He Never Died

    ★★★½

  • The Diabolical

  • The Invitation

    ★★★½

  • Victoria

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • The Lazarus Effect

    ★★½

  • The Hallow

    ★★★

  • The Witch

    ★★½

  • The Bélier Family

    ★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Ex Machina

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★

  • Jessabelle

    ★★½

  • Interstellar