JorgR has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Theory of Achievement

Theory of Achievement

1991
×
Edit this entry  
22
Wrecked on Road 17

Wrecked on Road 17

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Distant Lights

Distant Lights

2021
×
Edit this entry  
20
Barres

Barres

1984
×
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Dance for the End of the World

A Dance for the End of the World

2020
×
Edit this entry  
18
After School Knife Fight

After School Knife Fight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
As Long as Shotguns Remain

As Long as Shotguns Remain

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Roads

Four Roads

2021
×
Edit this entry  
13
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Welcome Mr. Marshall!

Welcome Mr. Marshall!

1953
×
Edit this entry  
11
s01e03

s01e03

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
El jardín imaginario

El jardín imaginario

2011
×
Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
03
La Morte rouge (Soliloquio)

La Morte rouge (Soliloquio)

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Holy Thriller

Holy Thriller

2011
×
Edit this entry  
01
Un, dos, tres, al escondite inglés

Un, dos, tres, al escondite inglés

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mañana...

Mañana...

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry